Słowo Ojców 2012

grudzien“Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?” On odpowiedział: „Ten, który mu okazał miłosierdzie”. Jezus mu rzekł: „Idź, i ty czyń podobnie”. (Łk 10, 36).

Zbliżamy się do końca jeszcze jednego roku i dzięki Miłosierdziu Boga, mieliśmy możliwość być świadkami tylu cudów, które On dokonywał w naszej Wspólnocie Przymierza Miłosierdzia.

pazdziernikWyjął dwa denary i dał je gospodarzowi

Samarytanin, ta osoba Jakiś czas temu potrzebowaliśmy kamery, aby móc transmitować w internecie na stronie Przymierza czwartkową mszę świętą z modlitwą uzdrowienia. Poprosiłem ludzi o konkretną pomoc i na koniec podszedł jeden młody człowiek, który dał nam laptopa, mówiąc, że sprzedaje takie komputery.

wrzesien"Podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go." (Łk 10, 34)

Podobnie jak Jezus - "Dobry Samarytanin ludzkości" pragniemy "nosić" ciężary innych na naszym bydlęciu, plecach i sercu.

sierpienWsadził go na swoje bydlę i zawiózł go do gospody

Samarytanin, ta osoba o której już mówiliśmy, oskarżana przez Żydów, uznawana
za opuszczoną przez Boga, nie tylko użyła tego co miała w danym momencie, wylewając oliwę i wino, ale zdecydowała się do końca pomóc człowiekowi: wsadziła go na swoje bydlę i zawiozła do gospody.

lipiecPrzybliżył się, opatrzył jego rany, zalewając je oliwą i winem

To cudowne umieszczać nas każdego dnia, jako dzieci królestwa, w szkole Słowa, z Maryją naszą Matką, która nieustannie uczy nas sekretu prawdziwego szczęścia: "zróbcie wszystko cokolwiek wam powie"! (J 2,45).

czerwiec"Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko." (Łk 10,33)

Samarytanin, w czasach Jezusa, uznawany był za grzesznika, przeklętego przez Boga. Gdyby Jezus przemawiał dzisiaj, mówiłby prawdopododobnie o prostytutce, handlarzu narkotyków, o jednej z tych osób których świat się wstydzi i którymi gardzi. Tak, samarytanin przechodził tamtędy.

majKim jest mój bliźni?

To pytanie powinno być stale w naszych umysłach i nie tylko w ciągu tego roku ( w którym staramy się żyć tym "pierwszym stopniem miłości" = "Kochaj bliźniego jak siebie samego" (Mt 22,39), lecz w ciągu całej naszej egzystencji.

kwiecien"Kochaj bliźniego jak siebie samego" (Łk 10, 27)

W miesiącu lutym przeżyliśmy cztery, bardzo piękne dni z naszą Rodziną. Chcielibyśmy, aby w najbliższych latach to święto mogło stać się dniem spotkania Ruchu Przymierza Miłosierdzia, abyśmy rozpoczynali Nowy Rok razem: Wspólnota Życia, Grupa Tęczy i Przyjaciele.

marzec"Kochaj bliźniego jak siebie samego." (Łk 10,27)

Kochać bliźniego "jak kocham siebie" jest naprawdę pierwszym krokiem w szkole miłości. Z drugiej strony "miłowanie siebie samego" nie jest niczym łatwym, jak nam pomógł zrozumieć o. Antonello.

lutyKochać jako pierwszy: "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" (Mt 22, 39; Rz 13, 8-10)

Widzimy, że aby móc przejść do miłości doskonałej, pierwszym krokiem jest kochać bliźniego jak siebie samego. Potrzebne jest poznanie siebie w głębi serca, poznanie własnych ograniczeń, ran, darów, zdolności. To wszystko wymaga pewnej drogi, ponieważ nie jest łatwo się poznać i pokochać.

styczenPierwszy stopień miłości: "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" (Mt 22, 39; Rz 13, 8-10)

"Oto wszystko czynię nowe" Te słowa z Apokalipsy (21, 5), które odnoszą się do ostatecznego przyjścia Chrystusa, mogą być również zastosowane do Jego "pośredniego" przyjścia, jak św. Bernard opat nazywa spotkanie duchowe Pana z naszą duszą, w odwiedzinach Jego łaski w obecnym czasie, jako nasze wytchnienie i ukojenie.


Aliança de Misericórdia | Przymierze Miłosierdzia | PM Buk
Copyright © 2013-2014 Przymierze Miłosierdzia w Buku